Aktuality

Glassiled - - přesná technologie pro projektanty hledající novou dimenzi

Glassiled - - přesná technologie pro projektanty hledající novou dimenzi

8. 7. 2009 v 16.13 - Glassiled, je výsledkem intenzivního výzkumu firmy AGC Flat Glass Europe, jehož podstatou je integrace LED diod do vrstveného skla. Díky této jedinečné kombinaci skla a LED diod může být tvořivost designéra bez hranic.

Veškeré architektonické projekty lze přizpůsobit přání zákazníka, ať již obměnami množství diod či jejich barev, nebo změnami v podkladovém skle.

Produkt Glassiled byl vyznamenán mnoha cenami na světových veletrzích – např. Batimatu, Interieuru v Kortrijku nebo Equip’Baie v Paříži. Glassiled Glassiled je naprostou nezbytností při vytváření přesných a jedinečných prostředí. Design Neumannovy budovy, ‘Světlo třetího druhu’, dokládá, jaký potenciál Glassiled představuje.

Hugo Neumann, výhradní dovozce značky Targetti do Belgie a distributor mnoha dalších prestižních značek osvětlení, chtěl postavit budovu s hravým designem, aby tak mohl náležitě předvést své výrobky – neobvyklý svět lákavý pro projektanty exteriérů i odborníky na design interiérů. Tak se ve Wauthier-Braine jižně od Bruselu zrodilo „Světlo třetího druhu“.

Při projektování stavby se Hugo Neumann a architektonická firma A2RC vydali na lov po nových revolučních materiálech z různých oblastí. Glassiled (www.glassiled.com) dodal jejich projektu hledanou novou dimenzi – ve dne je sklo naprosto průhledné, ovšem v noci získává nadpozemskou podobu. Jakmile zapadne slunce, rozsvítí se podél budovy nápis a mimozemšťan, který vypadá jako E.T., oživí celé průčelí. Jeho obrysy se odrážejí v zrcadlech i ve vodě.

Projekty tohoto typu předpokládají zejména nesmírnou pečlivost. Tvořivost architekta a ambice klienta si i tady vyžádaly velice úzkou spolupráci s výrobcem skla, která zde byla naprosto nezbytná. Tato strategie se ukázala být úspěšnou, neboť umožnila, aby se plány na architektově kreslícím prkně s pomocí vyspělých výrobních linek společnosti AGC staly realitou. Výsledkem je ohromující fasáda: dokazuje výbornou spolupráci všech, kteří se na projektu podíleli.

K dalším novějším a originálním projektům nesoucím osobitost Glassiledu patří Design Hotel (d-hotel) v Marke (Belgie) a divadlo v Maisons-Alfort (Francie).

Glassiled je obdivuhodná technologická inovace, která se skvěle hodí pro jakýkoliv úkol architekta.

LETNÍ VÝPRODEJ

LETNÍ VÝPRODEJ

16. 7. 2008 v 17.43 - LETNÍ VÝPRODEJ VYSTAVENÉHO ZBOŽÍ NA SHOWROOMU

Ateliér Slavíček s.r.o. pro Vás připravil letní výprodej vystaveného zboží na showroomu CEDEIN.

Obohaťte svou domácnost originálními kusy značkového nábytku.

Akce potrvá do vyprodání zásob.

S L E V Y  15  A Ž   50 %  !!!

Partnerské weby: WOODFACE – skříně na míru