Aktuality

Glassiled - - přesná technologie pro projektanty hledající novou dimenzi

Glassiled - - přesná technologie pro projektanty hledající novou dimenzi

8. 7. 2009 v 16.13 - Glassiled, je výsledkem intenzivního výzkumu firmy AGC Flat Glass Europe, jehož podstatou je integrace LED diod do vrstveného skla. Díky této jedinečné kombinaci skla a LED diod může být tvořivost designéra bez hranic.

Veškeré architektonické projekty lze přizpůsobit přání zákazníka, ať již obměnami množství diod či jejich barev, nebo změnami v podkladovém skle.

Produkt Glassiled byl vyznamenán mnoha cenami na světových veletrzích – např. Batimatu, Interieuru v Kortrijku nebo Equip’Baie v Paříži. Glassiled Glassiled je naprostou nezbytností při vytváření přesných a jedinečných prostředí. Design Neumannovy budovy, ‘Světlo třetího druhu’, dokládá, jaký potenciál Glassiled představuje.

Hugo Neumann, výhradní dovozce značky Targetti do Belgie a distributor mnoha dalších prestižních značek osvětlení, chtěl postavit budovu s hravým designem, aby tak mohl náležitě předvést své výrobky – neobvyklý svět lákavý pro projektanty exteriérů i odborníky na design interiérů. Tak se ve Wauthier-Braine jižně od Bruselu zrodilo „Světlo třetího druhu“.

Při projektování stavby se Hugo Neumann a architektonická firma A2RC vydali na lov po nových revolučních materiálech z různých oblastí. Glassiled (www.glassiled.com) dodal jejich projektu hledanou novou dimenzi – ve dne je sklo naprosto průhledné, ovšem v noci získává nadpozemskou podobu. Jakmile zapadne slunce, rozsvítí se podél budovy nápis a mimozemšťan, který vypadá jako E.T., oživí celé průčelí. Jeho obrysy se odrážejí v zrcadlech i ve vodě.

Projekty tohoto typu předpokládají zejména nesmírnou pečlivost. Tvořivost architekta a ambice klienta si i tady vyžádaly velice úzkou spolupráci s výrobcem skla, která zde byla naprosto nezbytná. Tato strategie se ukázala být úspěšnou, neboť umožnila, aby se plány na architektově kreslícím prkně s pomocí vyspělých výrobních linek společnosti AGC staly realitou. Výsledkem je ohromující fasáda: dokazuje výbornou spolupráci všech, kteří se na projektu podíleli.

K dalším novějším a originálním projektům nesoucím osobitost Glassiledu patří Design Hotel (d-hotel) v Marke (Belgie) a divadlo v Maisons-Alfort (Francie).

Glassiled je obdivuhodná technologická inovace, která se skvěle hodí pro jakýkoliv úkol architekta.

Showroom

Showroom

16. 7. 2008 v 17.43 - Bývalý showroom Atelieru Slavíček

Partnerské weby: WOODFACE – skříně na míru